روانشناسی کودک فردا...

مشاوره تلفنی تخصصی کودک و نوجوان (شهرستان ها) 316 70 90 909 - (تهران)93 16 230 909

فعالیت ها و بازی هایی برای کودکان 2 تا 3/5 ساله

فعالیت های مربوط به صداها و کلمات     بازی های الفبایی و شمارشی انجام دهید و لطیفه های ساده و جملاتی را که تلفظ آن ها دشوار است (مثل امشب شب سه شنبه س) به او یاد دهید.

 

 بازی ها و فعالیت های بدنی         فعالیت ها و   بازی هایی که محور آن ها موسیقی است،مثل بازیی  که بچه ها همراه با موسیقی دور تعدادی صندلی می چرخند یا چیزی را دست به دست می دهند تا وقتی که موسیقی متوقف شود و...

 

 فعالیت های هنری       در این سن می توان کودک را با نقاشی پاشیدنی (نقاشی با پاشیدن رنگ بر روی بوم یا کاغذ)، مدادسایی (قرار دادن شیی مانند سکه در زیر کاغذ و کشیدن مداد بر روی کاغذ تا نقش آن شی بر روی کاغذ بیفتد) آشنا کرد.

 

بازی های داخل یا خارج از منزل    کارهای ساده آشپزی مانند تزیین غذا با برشهای میوه یا چیدن میز را از کودک بخواهید و در این کارها او را به گرمی تشویق کنید. فعالیت های مربوط به طبیعت مانند بحث درباره طلوع وغروب آفتاب، رنگین کمان و ستاره ها، جمع آوری برگ ها و گل ها، کاشتن بذر گیاهان، به کودک در درک دنیای خود کمک می کند.

 

بازدیدها     مراجعه به کتابفروشی و کتابخانه بایستی از این سن شروع شود. اجازه دهید کودکتان کتاب هایی با داستان های ساده و تصاویر بزرگ انتخاب کند.

 

                                                                                           شاد باشید.فرشته


 

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٧