روانشناسی کودک فردا...

مشاوره تلفنی تخصصی کودک و نوجوان (شهرستان ها) 316 70 90 909 - (تهران)93 16 230 909

آیا کودک شما واقعا بیش فعال است؟

بیش فعالیآیا کودک شما واقعا بیش فعال است؟

تا حالا فکر کرده اید چرا تازگی ها اِنقدر بچه ی بیش فعال پیدا شده است! چرا در گذشته بچه ها بیش فعال نبودند و حالا بیش فعالی شده مشکل بیشتر خانواده هایی که بچه دارند!!!

می دانستید که 99 درصد بچه هایی که امروزه بیش فعال تشخیص داده می شوند ،بیش فعال واقعی نیستند! متاسفانه این روزها به بسیاری از کودکان به راحتی برچسب بیش فعالی می زنند و آنها را به دارو می بندند بدون اینکه یک شرح حال و مصاحبه تشخیصی درست و حسابی از کودک و خانواده اش به عمل بیاورند.ناراحت

یک کودک 4 ساله به فضایی حدود 300 متر برای بازی و فعالیت نیازمند است حالا اگر این 300 متر فضا تبدیل شد به یک آپارتمان 60 متری پس این کودک باید 5 دور بیشتر دور این فضا بچرخد! آنوقت است که صدای مامان و بابا و فامیلا در می آید که "بچه ،تو آروم و قرار نداری!!! ". این 99 درصد از بچه های بیچاره که بیش فعال تشخیص داده می شوند در واقع فقر بازی دارند نه بیش فعالی!

پس    تا می توانید با کودکتان بازی کنید.آن ها را به فضای وسیع برای بازی ببرید مثل پارک ها و آنجا دایما از کودک بخواهید بدود و بازی کند تا انرژیش تخلیه شود! از تکنیک های بازی درمانی زیر نظر مشاورتان استفاده کنید و دایما در بازی هایی که با کودکتان می کنید تنوع ایجاد کنید.به امید داشتن کودکان شاد شادچشمک

 


(البته در نظر داشته باشید که شما نمی توانید وجود یا عدم وجود بیش فعالی در کودکتان را خودتان تشخیص دهید و در صورت هر گونه شک و ابهامی که در این مورد داشتید باید فورا به متخصص مراجعه کنید ،که پشت گوش انداختن این موضوع می تواند عواقب بدی برای آینده شما و کودکتان داشته باشد.)

                                                                                          آگاهیتان افزون...لبخند

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۱