روانشناسی کودک فردا...

مشاوره تلفنی تخصصی کودک و نوجوان (شهرستان ها) 316 70 90 909 - (تهران)93 16 230 909

فعالیت ها و بازی هایی برای کودکان 3/5 تا 5 ساله

فعالیت های مربوط به صداها و کلمات  شعرها و آوازهای مربوط به اعداد و شمارش را برای کودکتان زیاد به کار ببرید.

بازی ها  انواع ساده بازی های تخته ای مثل فرفره بازی ، تاس ریختن و حرکت دادن مهره ها و نیز بازی هایی که با ورق انجام می شود در این سن برای کودک دوست داشنتی هستند.

فعالیت های هنری  ساختن نقاب های ساده و عروسک های دستی از پاکت های کاغذی ،جوراب،پارچه از کارهایی است که کودکان در این سن می توانند انجام دهند. با استفاده از مقوا و کارتن ،لوله و کاغذ چیزهایی مثل اثاثیه منزل، وسایل نقلیه و خانه اسباب بازی بسازید.

بازدیدها  به تدریج می توانید کودک خود را به سینما،تاتر،و موزه هایی که بخش هایی برای کودکان دارند ببرید. اگر کودک خود را پیشاپیش برای آنچه که خواهد دید آماده کنید، بازدید از باغ وحش به نوعی فعالیت آموزشی تبدیل خواهد شد.

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳

اسباب بازی هایی برای کودکان 3/5 تا 5 ساله

در این سن با هم بازی کردن و فعالیت های مشترک با سایر کودکان اهمیت دارد و کودک شما نسبت به خیلی از چیزها کنجکاوی نشان می دهد. او زیاد پرسش می کند و می خواهد مهارت های بدنی خود را بیازماید. گستره توجه او طولانی تر شده است و می تواند برای مدتی خود را با فعالیت های مختلف سرگرم کند.

 

مجموعه های ساختمانی و ماشین های کوچک         در این سن اسباب بازی هایی با قطعه های کوچکتر و واقعی نماتر را می توان به کودک داد.

تابلوهای مغناطیسی یا پارچه ای      این تابلوها برای چیدن حروف،اعداد و تصاویر مناسب اند.Megcos Kids Gift Shapes Letters Numbers Magnets & Board -Affordable Gift for your Little One! Item #LMID-1251

اسباب بازی های ورزشی     می توان از پرتاب حلقه ، توپ، گوی و چوگان و بولینگ هم در داخل و هم در خارج از منزل استفاده کرد.

 

Fisher-Price I Can Play Basketball

Earlyears Baby Farm Friends Bowling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدل های کوچک از چیزهای واقعی          خواروبارفروشی اسباب بازی،اثاثیه خانه عروسکی و ماشین های باری و مسافری اسباب بازی مشوق بازی های تخیلی هستند.

کتاب        کتاب های خواندنی با تصاویر برجسته و کتاب های پیچیده تر، کتاب هایی که جاهای خالی برای پر کردن دارند، کتاب های تمرین برای نوشتن و حساب، و نیز کتاب های علمی ساده انتخاب های خوبی هستند.

Peel & Stick by Numbers Things with Wingsدستگاه ضبط صوت      برای پخش ترانه ها و داستان های مورد علاقه کودک.

Barbie Voice Changing Rockstar Boomboxذره بین و دوربین        این وسایل وسایر دستگاه های ساده علمی به کودک بینشی درباره دنیای اطرافش خواهند داد.

Backyard Safari BinocsPlastic Magnifying Glasses (1 dz)

 

                                                                                                 شاد باشیدلبخند

 

ادامه مطلب   
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٩