روانشناسی کودک فردا...

مشاوره تلفنی تخصصی کودک و نوجوان (شهرستان ها) 316 70 90 909 - (تهران)93 16 230 909

اثرات روانی داشتن مجسمه در خانه

willow tree sculptures

مجسمه ها بهانه ای است برای شروع قصه ها! مجسمه هایی که نمادی از عشق و دوستی  در خانواده است را برای خانه تان بخرید و گفتن قصه زندگی  برای کودکتان را از اینجا شروع کنید،آنوقت آن مجسمه گچی تبدیل به نمادی از عشق برای کودک می شود و ده ها احساس مثبت را در کودک بر می انگیزد...

قصه عشق مامان وبابا...

قصه روزی که مامان یک فرشته کوچولو را به این دنیا آورد...

قصه تولد خواهر و برادر جدید...

وصدها قصه دیگر...

مجسمه کودکمجسمه خانواده

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٥

آیا کودک شما واقعا بیش فعال است؟

بیش فعالیآیا کودک شما واقعا بیش فعال است؟

تا حالا فکر کرده اید چرا تازگی ها اِنقدر بچه ی بیش فعال پیدا شده است! چرا در گذشته بچه ها بیش فعال نبودند و حالا بیش فعالی شده مشکل بیشتر خانواده هایی که بچه دارند!!!

می دانستید که 99 درصد بچه هایی که امروزه بیش فعال تشخیص داده می شوند ،بیش فعال واقعی نیستند! متاسفانه این روزها به بسیاری از کودکان به راحتی برچسب بیش فعالی می زنند و آنها را به دارو می بندند بدون اینکه یک شرح حال و مصاحبه تشخیصی درست و حسابی از کودک و خانواده اش به عمل بیاورند.ناراحت

یک کودک 4 ساله به فضایی حدود 300 متر برای بازی و فعالیت نیازمند است حالا اگر این 300 متر فضا تبدیل شد به یک آپارتمان 60 متری پس این کودک باید 5 دور بیشتر دور این فضا بچرخد! آنوقت است که صدای مامان و بابا و فامیلا در می آید که "بچه ،تو آروم و قرار نداری!!! ". این 99 درصد از بچه های بیچاره که بیش فعال تشخیص داده می شوند در واقع فقر بازی دارند نه بیش فعالی!

پس    تا می توانید با کودکتان بازی کنید.آن ها را به فضای وسیع برای بازی ببرید مثل پارک ها و آنجا دایما از کودک بخواهید بدود و بازی کند تا انرژیش تخلیه شود! از تکنیک های بازی درمانی زیر نظر مشاورتان استفاده کنید و دایما در بازی هایی که با کودکتان می کنید تنوع ایجاد کنید.به امید داشتن کودکان شاد شادچشمک

 

ادامه مطلب   
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢۱

ساخت عروسک کاغذی

در لینک ادامه مطلب زیر 2 تا صفحه می گذارم که می توانید برای کوچولوهاتون پرینت بگیرید و بعد با هم از صفحه جدا کنید و آدم کاغذی بسازید. در یک صفحه دو تا آدم کاغذی است که آن نوارهای سفید هم پایه ی آدم هاست تا بتوانند بایستند. در صفحه دوم هم چند تا از لباس هایشان قرار دارد که آن ها را هم با قیچی از صفحه جدا کنید و بعد می توانید از طریق آن بندهای سفیدی که اطرافشان است به بدن آدمک ها وصل کنید. حالا دو تا آدمک کاغذی خواهید داشت که لباسشان هم قابل تعویض است. یک هدیه کاغذی خوب برای کوچولویتان! قلب

این هم نمونه ای است که خودم درست کردم. به عکس بالا با دقت توجه کنید تا متوجه شوید آدمک ها را چه جوری بسازید.

ادامه مطلب   
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٠

اسباب بازی مناسبِ کودکتان

بزرگترین تولیدکنندگان اسباب بازی در دنیا ژاپن و امریکا هستند که اسباب بازی هایی با آخرین تکنولوژی را راهی کشورهای جهان سوم می کنند اما اسباب بازی کودکانشان از ساده ترین قطعات ساخته شده است تا این کودکان در آینده بتوانند باز هم اسباب بازی هایی با آخرین تکنولوژی را به کشورهای جهان سوم صادر کنند!!

 

از بین انواع مختلف اسباب بازی ها آن هایی را برای کودکتان تهیه کنید که ساده تر هستند و کودک می تواند با آن ها چیزهایی را خلق کند و بسازد. بهترین اسباب بازی ها می تواند شامل چنین مواردی باشد  : لگو های ساختنی، تکمه های رنگی ، خمیر بازی ،چوب هایی با اندازه های مختلف ،نی ها، بطری های خالی ،جعبه های خالی قرص و خلاصه مواردی از این قبیل. این وسایل ذهن کودک را به تکاپو می اندازد تا خلق کند و ابتکار به خرج دهد و بسازد ولی اسباب بازی های گران قیمتی که همه چیزش از قبل برنامه ریزی شده و جای هیچ ابتکاری ندارد ذهن کودک شما را تنبل خواهد کرد.

پس به امید جمع کردن قوطی های خالی....!!!چشمکچشمک

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۸

اثرات تنبیه بدنی بر کودک

 

اثرات تنبیه بدنی بر کودک : 


کودکی که کتک می خورد یاد می گیرد کتک بزند.
 تهدید به کتک زدنِ کودک مساوی است با خودِ کتک زدن کودک.
 کتک زدن کودک می تواند 73 نوع اختلال روانی را در او ایجاد کند.
 کودکان کتک خورده گوشه گیر و ترسو یا پرخاشگر وخشن می شوند.
 کودکان کتک خورده مضطرب هستند و اعتماد به نفس پایینی دارند.
تنبیه بدنی حس کنجکاوی و ابتکار کودک را از بین می برد.
کودکان کتک خورده ، خانه گریز می شوند.
پس اگر کودک خود را می زنید منتظر یک نوجوان بزهکار درآینده باشید!!


  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٧
تگ ها : تنبیه بدنی

فایده داشتن یک خانه عروسکی

فواید داشتن  یک خانه عروسکی در خانه :

-          افزایش خلاقیت کودک

-          تقویت تخیل کودک

-          تقویت توانایی گفتاری

-          تقویت داستان پردازی

-          یک وسیله برای تخلیه هیجان هایی مثل غم ، خشم ، ترس و...

-          یک وسیله برای  تقویت ارتباط متقابل کودک و والد

-          سرگرم کردن به مدت زیاد

پس، از همین امروز شما و کودکتان با هم یک خانه با آدم های کاغذی درست کنید.

این هم یک خانه عروسکی بامزه البته شما خودتان می توانید در خانه با استفاده از مقوا و کاغذ یک خانه کاغذی با وسایل کاغذی درست کنید.

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٥

عروسک های کاغذی و تخلیه هیجانی

برای خلاقیت بیشتر کودکان خود به آنها کمک کنید با وسایل ساده و در دسترس شان برای خودشان اسباب بازی درست کنند. یکی از این وسایل ساده و در دسترس کاغذ می باشد.کودکان می توانند مثلا برای درست کردن یک عروسک کاغذی ، نقاشی یک آدمک را در یک کاغذ کشیده و آن را رنگ آمیزی کنند و سپس با کمک قیچی این آدمک را از صفحه جدا کنند.حالا آن ها یک عروسک کاغذی خواهند داشت .می توانید از آن ها بخواهید که مامان و بابای این عروسک را هم نقاشی کنند و با قیچی از صفحه جدا کنند .آن ها می توانند با استفاده از یک مقوا برای این خانواده کاغذی ،خانه درست کنند و بعد وسایل این خانه را نقاشی کنند و با قیچی از صفحه جدا کنند و در آن خانه قرار دهند.

حالا آنها یک خانه با آدمک های کاغذی خواهند داشت. کودکان با این آدمک ها بازی می کنند و ترس ها ، آرزوها و خواسته هایشان را در قالب این عروسک ها نشان می دهند و از این طریق تخلیه هیجانی می شوند. در کلینیک های روانشناختی کودکان با استفاده از این خانه های اسباب بازی به بسیاری از مشکلات روانشناختی کودکان پی برده و اقدام به درمان می کنند. شما هم می توانید با تماشای غیر مستقیم کودکتان در حین بازی با این خانواده کاغذی، به نتایج جالبی دست یابید!

 

  
نویسنده : کودک فردا... ; ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳